Informacije o artiklu

Šesto od sedam apstraktnih dela u okviru koncepta „Metamorfoza uma“ koji predstavlja istraživanje emotivnih i psiholoških faza kroz koje individua prolazi tokom suočavanja sa mentalnim, emocionalnim i fizičkim izazovima. Umetnica se bavi unutrašnjim svetom, prikazujući apstraktnim slikarskim metodama kako ljudski um može da se menja, raste i evoluira, čak i kroz najdublje borbe i patnje. Na taj način poziva posmatrače da se povežu sa sopstvenim emocionalnim iskustvima, podstičući ih na refleksiju o vlastitoj unutrašnjoj metamorfozi.

Naziv svake slike označava jedan od ključnih stadijuma u procesu lične borbe i transformacije. Svaka faza odražava specifične psihološke aspekte: od prepoznavanja problema, njegovog prihvatanja, preko borbe i razumevanja, do procesa isceljenja za koji je potrebno održavanje kako bi se došlo do finalnog preobraženja. Ove faze su prikazane kroz apstraktne forme, bogatu teksturu i boje koje odražavaju unutrašnju dinamiku ovih emocionalnih stanja. Zlatni detalji dodaju dimenziju svetlosti, nade i potencijala za isceljenje, dok reljefna tekstura slika poziva posmatrača da se fizički poveže sa umetničkim delima, doživljavajući ih ne samo vizuelno, već i taktilno.

Podelite i promovišite ovo delo

Unikatno delo

Odrzavanje

Šifra artikla:
3199.71669
Autentičnost:
Original
Dimenzije:
100 × 100 cm 
Tehnika:
Slika – kombinovano na platnu
Motiv:
Subjektivna kompozicija
Godina izrade:
2025
Uramljeno:
Nije uramljeno
Cena:
550
Dostupnost:
Za prodaju
Molimo kontaktirajte umetnika direktno i raspitajte se o uslovima kupovine.
Ili pozovite:

0643542853

Statistika:
Pregledano 440 puta - Poslednji posetilac IP 109.123.251.96, Germany (DE), dana 24.08.2025 u 13:53

Pogledaj

O umetniku/prodavcu

Miletić Minja

Srbija

Minja Miletić, rođena Pantić, rođena je u Požarevcu 1994. godine. Završila je Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu. Nakon što je završila master studije iz oblasti arhitekture, usmerila je svoj rad na projektovanje luksuznih enterijera i elegantnih dizajnerskih rešenja. Tada se javlja interesovanje za eksperimentisanjem sa različitim tehnikama, materijalima i teksturama, što karakteriše njeno umetničko stvaralaštvo. Kombinujući znanja iz oblasti arhitekture sa slikarstvom, stvara dela koja imaju umetničku vrednost, a istovremeno upotpunjuju arhitektonski prostor u kome se nalaze. Sve slike koje su... Pročitajte više

Miletić Minja

Umetnik Miletić Minja

Into the woods
Painting – Mixed Media on Canvas
100 × 100 cm
550 Sold
Night on the bald mountain
Painting – Mixed Media on Canvas
120 × 80 cm
500
Western
Painting – Acrylic on Canvas
70 × 100 cm
On Request Sold
Taboo
Painting – Mixed Media on Canvas
50 × 60 cm
250
Miletić Minja
Abyss
Painting – Mixed Media on Canvas
110 × 110 cm
550
Miomir Mitic
Elementary wall relief 05
Painting – Mixed Media on mixed material
80 × 80 cm
700 630
Slađana Spasić
You may say Im a dreamer
Painting – Mixed Media on Cardboard
34 × 24 cm
30
Milenko Perić
Flea market
Painting – Mixed Media on Canvas
20 × 30 cm
250